Morské oko, ako súčasť Vihorlatského pralesa zapísaného v zozname UNESCO, je jednou z najkrajších lokalít v Košickom samosprávnom kraji. Je to územie s najprísnejšou ochranou prírody a obrovským záujmom turistov. Ide o tretie najväčšie prírodné jazero na Slovensku po Štrbskom plese a Veľkom Hincovom plese vo Vysokých Tatrách. Morské oko je výnimočné svojim pôvodom, polohou, fyzikálno-chemickým a biologickým režimom. Jednoducho je fascinujúce.
V okolí Morského oka sa nachádza Kaštielik Morské oko, náučný chodník a bufet Morské oko. Ide o jediný subjekt, ktorý poskytuje občerstvovacie služby. Zriadenie a prevádzkovanie Bufetu Morské oko značne zvýšilo počet turistov/návštevníkov v tejto lokalite. Avšak dnešná doba si vyžaduje neustále skvalitňovanie a rozširovanie ponuky služieb a vytváranie nových produktov pre návštevníkov a turistov.
Zriadením exteriérovej prírodovednej učebne sa vytvorí priestor, ktorý bude využiteľný nielen ako zdroj zábavy, či voľnočasová aktivita, ale tiež ako zdroj získavania kvalitných informácií o tejto lokalite.
Hlavným cieľom projektu je vytvorenie nového produktu pre návštevníka a zvyšovanie kvality už existujúcich služieb v Prírodnej rezervácii Vihorlatský prales, a to vybudovaním exteriérovej prírodovednej učebne pri Bufete Morské oko. Bufet je súčasťou Chaty Morské oko, kde si turisti/návštevníci nielen oddýchnu, ale zaujímavým spôsobom získajú nové informácie a vedomosti, týkajúce sa prírody a ekológie. Realizácia tohto projektu prispeje k zlepšeniu služieb poskytovaných v Prírodnej rezervácii Vihorlatský prales, čo bude mať pozitívny dopad na zvýšenie návštevnosti okresu Sobrance i regiónu dolného Zemplína. Zvýši sa jeho ekonomická výkonnosť, konkurencieschopnosť a projekt prispeje k rozvoju cestovného ruchu.
Nová prírodná učebňa bude pozostávať zo 6 exteriérových edukačných hier s drevenými lavičkami a edukačných lavičko-stolov určených pre všetky vekové kategórie návštevníkov.