Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Beňatina - Beňatinské jazero

Obec Beňatina, ako aj Sobranský okres, má vysoký potenciál súvisiaci s jeho polohou a možnosťou zlepšovania podmienok pre život, voľnočasové aktivity a cestovný ruch, využívaní historicko-pamiatkových daností a prírodného zázemia. V obciach okresu sa nachádza spolu 39 kultúrnych pamiatok.

Vedenie obce Beňatina aktívne vytvára podmienky nielen pre svojich obyvateľov, ale aj návštevníkov. V katastri obce sa nachádza Beňatinský travertín - prírodná pamiatka a chránené územie chránenej krajinnej oblasti Vihorlat na Slovensku a práve túto lokalitu chcú využiť na rozvoj zážitkovej turistiky.

 

Hlavným cieľom projektu

 

Cieľom projektu je zrealizovať rodinno-oddychovú zónu pre obyvateľov obce a taktiež pre turistov, a tým zvýšiť atraktívnosť obce, ako aj zvýšiť zamestnanosť v obci. Tento projekt môže zabezpečiť trvalo udržateľný rozvoj obce Beňatina, po ekonomickej, sociálnej a kultúrnej stránke. Cieľom tohto rozvojového projektu je vytvoriť v lokalite Beňatinského jazera silnú turistickú atrakciu, ktorej výsledkom bude zvýšenie atraktívnosti tejto lokality.

 

Opis výstupov projektu:

 

V rámci tohto projektu vznikne rodinno-oddychová zóna s nosnou veľkou atrakciou. Na dosiahnutie týchto cieľov je nutné splniť nasledovné čiastkové ciele:

 

  • Elektrofikácia - Každý elektrický spotrebič a každé elektrické zariadenie/stroj potrebuje napojenie na elektrickú energiu. Nutné je vybudovať nové dostupné odberné miesto, čo rieši trafostanica. Pre zriadenie trafostanice je potrebné zrekonštruovať staré vedenie, ktoré slúžilo k napájaniu kameňolomu. 

  • Parkovisko - k zvýšeniu počtu turistov patrí aj zabezpečenie zóny na parkovanie áut.

  • ZIP LINE lanovka - Zipline môže byť nosnou atrakciou pre rodinno- oddychovú zónu a zároveň plateným lákadlom/atrakciou, nakoľko na území východného Slovenska sa žiaden Zipline nenachádza. Zároveň by to bol druhý Zipline v SR, ktorý ide nad vodnou plochou, avšak z hľadiska výšky v metroch by mu patrilo prvenstvo. 

  • Rekonštrukcia budovy na INFOCENTRUM - kde budú sociálne zariadenia, technická miestnosť/ občerstvenie, Infokiosk - pri tomto projekte je nutné vytvorenie zázemia. 

 

Žiadateľ: obec Beňatina

Miesto: Beňatinské jazero

Celkové oprávnené výdavky: 198 000 €

Výška podpory:  178 200 €

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.