Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Chlebom a vínom 2016

25.08.2016 - 26.08.2016
Trebišov

Koncom leta sa v Trebišove v areáli Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína koná už tradičné podujatie Chlebom a vínom, ktoré je  v tomto roku zaradené do TOP podujatí programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.Podujatie odštartuje už vo štvrtok 25. augusta podvečer. Pracovníci trebišovského múzea budú na starodávnom  historickom  exponáte  vyrábať lano dlhé dvesto metrov. Chcú ním prekonať  vlastný slovenský rekord.

V piatok 26. augusta začnú slávnosti na pravé poludnie slávnostnou omšou – poďakovaním za úrodu a posvätením chleba. Potom sa centrom Trebišova pohne dožinkový sprievod a účastníci slávnostne odovzdajú dožinkový veniec. O druhej popoludní v areáli múzea začnú slávnosti. Celý areál ožije poľnohospodárskymi činnosťami, dávnymi tradíciami, či remeslami, ktoré dodnes uchovávajú zvyklosti a spôsoby výroby z čias našich predkov. Súčasťou podujatia  bude výstava poľnohospodárskych strojov, stabilných motorov a stredovekých žarnovov, ale  aj súčasnej poľnohospodárskej techniky.
Obdivovatelia tradičného varenia budú mať možnosť vidieť ukážky varenia toho najlahodnejšieho slivkového lekváru v kotle, či zemplínskej „zameški“ alebo pečenia tradičných domácich koláčikov a ďalších jedál. Všetky jedlá budú môcť aj poochutnávať.

Organizátori nezabudli ani na deti. Pre ne je pripravená minizoo, jazda na poníkoch a program plný rozprávok, zábavných hier a súťaží  v Detskom svete.  Program pre deti vyvrcholí  predstavením sa Vínnych mušiek Svetlušiek. Deti sa môžu stať jednou z mušiek Svetlušiek, ak prídu večer o 18:50 do areálu múzea so svojim lampášikom a spolu so speváčkou Máriou Čírovou ich na javisku rozžiaria.
Dožinkové slávnosti vyvrcholia vystúpením Muziky Milana Rendoša a koncertom populárnej slovenskej speváčky Márie Čírovej.

Aj toto podujatie doplní  zľavnená turistická ponuka. Napríklad trebišovské reštaurácie Amadeus a Hasclub ponúknu Dožinkové aj detské menu. Penzión Precedens v Malom Ruskove poskytne služby s desať percentnou zľavou a s rovnakou zľavou na ubytovanie počas víkendu prichádza aj jediný trebišovský hotel Zemplín. Penzión Aqua Maria Veľaty –  v deň konania ponúkne zľavu vo výške 50 % na vstup do bazénov a  ShiningFarm Kuzmice  zážitkové jazdenie na koňoch, výcvik, prechádzky po prírode na koni so zľavou 10 % do konca  augusta.

Vezmite rodinu a prídite sa zabaviť do Trebišova 25. a 26. Augusta.

Kategórie:
Vstupná brána:
Forma:
 • festival
Žáner:
 • folklór
 • gastronómia
 • história
 • remeslá
 • zábava
Cieľová skupina:
 • deti predškoláci 1-6 rokov
 • školáci 6-15 rokov
 • mládež 15-18 rokov
 • dospelí
 • seniori
Príloha:
Otváracie hodiny:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Región navštívilo 0 ľudí