Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Čo vás čaká a neminie na Furmanských pretekoch?

Furmanské preteky sú TOP udalosťou v roku, na ktorú sa tešia malí aj veľkí, mladí aj starí, mešťania, ale aj dedinčania. Prečo? Lebo ide o deň plný fantastických zážitkov. Nedeľa 18.8. bude patriť zábave, tak sa pripravte! Už po ôsmykrát prebehnú v areáli Sobraneckých kúpeľov preteky furmanov, ktorí toto zastarané a ťažké remeslo stále ovládajú. A to nie len tak hocijako, ale ako praví majstri.

 

 

Podujatie odštartuje registráciou súťažných družstiev už o 9. hodine ráno a následným začiatkom súťažných disciplín. Všetci návštevníci sa môžu tešiť na bohatý sprievodný program hneď od otvorenia areálu a celého podujatia.

Tým hlavným lákadlom je, ako inak, samotné zápolenie furmanov a ich koní. Prvé súboje prebehnú už doobebu. Pripravte sa na silnú atmosféru, kde sa bude adrenalín a sila niesť vzduchom.

 

 

Gastromastri a milovníci dobrého jedla si prídu na svoje počas súťaže o najlepší Furmanský guľáš. Samozrejme, neostane len pri ňom. Košický klub kuchárov a cukrárov predstaví svoje schopnosti naživo. Zasúťažia si aj zahraniční kuchári z Ukrajiny a Poľska, ktorí navaria ich typické špeciality.

Počas celého dňa sa bude z areálu ozývať hudba a spev. Čakajú na vás vystúpenia folklórnych skupín - Čemerňanka, Ostroški, ale predstavia sa aj Zemplínski heligonkári a Sobrančanky.

Verejnosť určite poteší aj súťaž O najkrajší pár koní, kedy porotou sú práve diváci. Po vyhodnotení hlavných pretekov začne pravá furmanská zábava pod taktovkou MUZIKY Milana Rendoša. Deň plný zábavy a krásnej “podívanej” ukončí koncert speváčky KRISTÍNY.

 

 

Furmanské preteky ostanú verné svojej povesti a každý z nich odíde spokojný. Okrem hlavného predstavenia a vystúpení budú na programe aj tvorivé workshopy pre deti aj dospelých. Môžete sa naučiť plieskať bičom, nahliadnete do tajomstiev kováčstva a keramiky alebo si zaspomínate na staršie ročníky tohto podujatia vďaka Fotopríbehom.

Detskí diváci sa tiež nebudú nudiť a popri množstve súťaží budú mať k dispozícii náučný chodník alebo možnosť zoznámiť sa s lesnou pedagogikou.

Skvelý program, atmosféra, prostredie, ale aj samotné okolie podujatia lákajú každého, kto nerád sedí doma a túži po zážitkoch. Tešíme sa na vás.

 

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.