Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Deň sliviek v Malých Trakanoch

22.9. 2018, 10:00
Malé Trakany

Slivky majú v gastronómii všestranné využitie. Okrem tradičného slivkového lekváru, či známeho hrejivého nápoja sa objavujú aj v rôznych sladkých jedlách. Niekto ich pridáva do plnky v pečených buchtách, alebo v zemiakových guliach. Existuje tiež množstvo receptov na rôzne druhy koláčov, ktorým dodávajú špecifickú chuť práve slivky. Nájdu sa však aj fajnšmekri, ktorí pridávajú sušené slivky napríklad do vianočnej kapustnice. O slivkách by ste mali vedieť aj to, že na ľudský organizmus majú priaznivé účinky. Vďaka obsahu vitamínu E prirodzeným spôsobom podporujú náš imunitný systém, nachádza sa v nich aj vlánknina, ktorá pomáha naštartovať trávenie, a zároveň sú tým správnym doplnkom stravy pri problémoch s cholesterolom.

Tradície spojené so spracovaním sliviek si už po siedmykrát pripomenú aj v Malých Trakanoch na obľúbenom Dni sliviek. Návštevníci budú môcť vidieť ako sa varí slivkový lekvár v kotloch, ale aj ochutnať slivkové dobroty z pece pripravené na otvorenom ohni. Na programe je aj deň otvorených dverí v obecnej pálenici a chýbať samozrejme nebude ani lahodná slivovica. Okrem toho sú pripravené vystúpenia ľudových súborov, výstava remeselníckych výrobkov a tvorivé dielne pre deti. Svoje umenie predvedú taktiež lukostrelci Karosi Turul a ľudoví umelci. 

Ak sme vás navnadili a práve sa vám zbiehajú slinky na chutné slivky, neváhajte a v sobotu 22. septembra navštívte Malé Trakany a podujatie Deň sliviek.

ilustračné foto: www.maletrakany.sk

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.