Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Dobšinská ľadová jaskyňa

Dobšinská ľadová jaskyňa je súčasťou systému Stratenskej jaskyne a patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete. Prístupná pre verejnosť je prehliadková trasa v dĺžke 515 m. Prehliadka trvá asi 30 minút. Na návštevníka zapôsobí svojou úchvatnosťou zaľadnená Veľká sieň a malá sieň, Ruffiniho koridor a Zrútený dóm. Okrem zaľadnenej časti je možné zhliadnuť aj Kvapľovú a bBielu sieň, Suchý dom, kvapľovú pivnicu či Peklo.
Jaskyňa predstavuje významné zimovisko netopiera fúzatého a netopiera Brandtovho v strednej Európe.
Do roku 1946 bolo v jaskyni povolené korčuľovanie pre verejnosť, ešte v 50. rokoch 20. storočia tu trénoval populárny československý krasokorčuliar Karol Divín. V roku 2000 bola jaskyňa zaradená do Zoznamu svetového prírodného dedičstva UNESCO.

Jaskyňa je otvorená v mimosezónnom období od 15. do 31 mája a od 1. do 30. septembra, denné vstupy so sprievodcom sa uskutočňujú o 9:30, 11:00, 12:30 a 14:00 v sezóne, ktorá trvá od 1. júna do 31. augusta sú vstupy v hodinových intervaloch od 9:00, posledný vstup je o 16:00. Od 1. októbra do 14. mája je jaskyňa zatvorená. Okrem toho je jaskyňa zatvorená vždy v pondelok. Vstupné je pre dospelého návštevníka 7 €, študenti zaplatia 6 €, deti 3,50 €. Ak máte záujem zaznamenať si krásu Dobšinskej ľadovej jaskyne fotoaparátom alebo kamerou, priplatíte si 10 €. Podrobnosti o možnostiach návštevy nájdete na stránkach Správy slovenských jaskýň.

Okrem návštevy Dobšinskej ľadovej jaskyne môžete využiť svoj čas na odpočinok, občerstvenie či stretnutie na ranči a zoznámenie sa so životom na hospodárskom dvore.

Telefón: 
+421/ (0)58/ 788 14 70
Email: 
dobslj@ssj.sk
Príloha:
Región navštívilo 2 ľudí