Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Furmani si zmerajú sily v Sobraneckých kúpeľoch

19.8. 2018, 10:00
Sobrance, Sobranecké kúpele

Dokážete si predstaviť, že ľudia kedysi prevážali väčšie veci alebo tovar len s pomocou koní? To čo nám dnes znie ako historický príbeh však bola kedysi bežná realita. V minulosti boli furmani s konskými záprahmi a vozmi veľmi vyhľadávaní. Tieto časy si môžete už o pár dní pripomenúť aj vy. Stačí ak prídete v nedeľu 19. augusta do areálu Sobraneckých kúpeľov, kde sa po roku opäť vrátia Furmanské preteky.

Presne o 9-tej ráno sa začne registrácia furmanov. Otvorenie pretekov je naplánované o hodinu neskôr. Tešiť sa môžete na tri súťažné disciplíny. Prvá odštartuje krátko pred pol jedenástou a hneď po nej začne súťaž o najlepšiu kuchársku špecialitu - Furmanské guľašoviny. Počas nej si furmani zmerajú sily v druhej súťažnej disciplíne. Po 13-tej zavíta do areálu Sobraneckých kúpeľov Košický klub kuchárov a cukrárov a jeho členovia predvedú varenie naživo. Bohatý bude aj sprievodný program. Vystúpi folklórny súbor Viničiar a folklórne skupiny Hatalovčan, Zemplínski heligonkári a Sobrančanky. Organizátori pre vás pripravili aj tvorivé workshopy, fotopríbehy z Furmanských pretekov, či lesnú pedagogiku. Priamo v Sobraneckých kúpeľoch si môžete pozrieť aj Lesný náučný chodník a umenie výtvarníkov zo Sobraniec.

Na Furmanských pretekoch môžete spoznať aj Zemplínske poklady počas autobusového výletu so sprievodcom, ktorý vyrazí z areálu kúpeľov na poznávaciu cestu o pol druhej popoludní. O hodinu neskôr je na programe slávnostné otvorenie podujatia spojené s vyhlásením diváckej súťaže o "Najkrajší pár koní." V rovnakom čase sa začne aj tretia súťažná disciplína, po ktorej organizátori vyhodnotia celé preteky. Na záver na vás čaká pravá furmanská zábava a vystúpenie folklórnych skupín Jurošík, Ostroški a Koňušane. Celodenný program vyvrcholí koncertom hudobníka, Mariána Čekovského. Veru je sa na čo tešiť a rozhodne sa oplatí urobiť si v nedeľu výlet do Sobraniec.

 

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.