Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Gurmánsky gastro víkend na Spiši

12.-13.2019
Margecany

 

Ochutnajte tradície! Najväčší medzinárodný gastro festival v Košickom kraji o pár dní odštartuje svoj ďalší ročník a obec Margecany sa už po deviaty raz premení na obrovský hodový stôl. Tí najlepší kuchári a kuchárky zo širokého okolia sú pripravení predviesť vám svoje kulinárske schopnosti. Buďte s nami pri tom!

 

Obdobie melónov, nanukov a ľadových drinkov sa už končí a vaše chuťové poháriky sa môžu tešiť na nové dobrodružstvá, ktoré so sebou jeseň prináša. V októbri sa pripravte na skvelú ponuku tradičných jedál na jednom mieste! Margecianske fajnoty budú hlavne o dobrotách, a to nielen zo Slovenska.

Margecany sú aj tento rok pripravené nakŕmiť všetkých milovníkov tradícii. Dobrú chuť.

 

 

Nechajte sa zlákať na víkend plný spevu, tanca, zvykov a dobrého jedla!

Na podujatí sa odprezentujú regionálne kuchyne z Dolného Spiša, Šariša, Horehronia a Abova. Rovno pred vašimi očami budú kuchárky a kuchári pripravovať aj národné jedlá z Česka, Poľska, Švédska, Rumunska, Gruzínska, Vietnamu, Ukrajiny, Maďarska, dobroty z Litvy, ale aj Bosny a Hercegoviny. Hladní teda určite neostanete. Tešiť sa môžete aj na tradičný guľovník, ktorý patrí medzi najžiadanejšie jedlá. Vlastný gruľovník si budete môcť aj tento rok ukuchtiť sami a, samozrejme, následne aj zjesť. Atmosféru Margecianskych fajnôt spríjemní bohatý program. Folklórne súbory, skupiny, živá kuchyňa, ulička remesiel, ale aj stánok Košice Región Turizmus budú počas celého víkendu zabávať všetkých návštevníkov. Tí najmenší sa zas vyskáču v hradoch v pripravenej detskej zóne.

 

 

12. a 13. október si označte v kalendári ako víkend, keď sa dosýta najete, ale aj zabavíte. Festival Margecianske fajnoty nemá v Košickom kraji konkurenciu! Staňte sa aj vy svedkami týchto kulinárskych “kúziel”.

Počas podujatia Margecianske fajnoty spoznáte aj ich blízke okolie. Technická pamiatka Margeciansky tunel, drevený most v Štefanskej Hute alebo štôlňa Jozef v Gelnici, a jej banský skanzen budú len na skok, tak prečo ich návštevu nespojiť s týmto podujatím? Na všetky tieto miesta sa budete môcť dostať vyhliadkovým autobusom.

 

 

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.