Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Implementácia programu Terra Incognita

Cieľ, ktorý bol definovaný pri štarte programu Terra Incognita - rozhýbať ľudí v regiónoch, sa napĺňa. Systematickou podporou organizátorov podujatí, majiteľov a správcov kultúrnych pamiatok a inštitúcií vytvárame pre návštevníkov kraja, ale aj jeho obyvateľov priestor na objavovanie krásnych miest, naplnených históriou. Ponúkame im možnosť zažiť Košický kraj na vlastnej koži, odniesť si od nás svoj príbeh a dobrý pocit zo stretnutia s ľuďmi, ktorým záleží na ich histórii, ale aj súčasnosti. Aj vďaka programu Terra Incognita poznáme dnes množstvo šikovných aktívnych ľudí, plných nadšenia a tvorivej energie. Napĺňa sa tak naša predstava, že podporou aktívnych ľudí získame spolupracovníkov a pomôžeme rozhýbať život na miestach, kde máme čo ponúknuť. A v našom kraji je množstvo atraktívnych miest, ktoré naozaj stoja za návštevu.

Dôležitou súčasťou programu Terra Incognita sa stali dotačné výzvy, zamerané na podporu miestnych aktivistov a rozvoj infraštruktúry.
Ak sa venujete ochrane alebo obnove pamiatok, organizujete atraktívne podujatie alebo sa "len" staráte o aktívne využitie voľného času ľudí s podobnými záujmami, sledujte naše stránky. Okrem toho, že nepremeškáte najbližšiu výzvu, do ktorej budete môcť prihlásiť svoj projekt, získate informácie o podobných nadšencoch, ktorí zveľaďujú a uchovávajú dedičstvo našich predkov na iných miestach regiónu.

Príloha: