Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Krásnohorské hradné hry 2016

06.08.2016
Krásnohorské Podhradie

V histórii hradných hier sa uskutoční prvá unikátna veľká šachová partia – Živý šach. Na obrej šachovnici bude 36 živých figurín bojovať na život a na smrť.

Živými pozvánkami v Košiciach, Rožňave  a Krásnohorskom Podhradí v piatok 5. augusta odštartuje už jedenásty ročník Krásnohorských hradných hier, ktoré sú zaradené medzi TOP podujatia programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita. Podujatie sa uskutoční v sobotu na priestranstve pod hradom Krásna Hôrka, ktorý pred štyrmi rokmi vyhorel a  v súčasnosti stále prebieha jeho rekonštrukcia a obnova. 

Aj tohto roku čaká na návštevníkov od slávnostného otvorenia o desiatej predpoludním až do neskorého večera pestrý program a množstvo sprievodných podujatí, takže si malí, ale aj veľkí návštevníci prídu na svoje. V programe vystúpi okolo 150 účinkujúcich.

Deti zaujme najmä dopoludňajší program. Hradný šašo, známy mím Miroslav Kasprzyk, bude celý deň deti zabávať svojimi kúskami a pripravil si pre ne aj interaktívne predstavenie Zlý kráľ. 
Krásnohorské hradné hry a ich sprievodné programy patria medzi najväčšie historické podujatia na Slovensku. Ich organizátor občianske združenie Tri ruže v partnerstve s Obcou Krásnohorské Podhradie už roky vďaka spolupráci so šermiarskymi skupinami z rôznych regiónov a krajín divákom prináša zážitok z kultúrnej rozmanitosti a oživenia histórie. Hry tradične priťahujú záujemcov o históriu, historické bojové umenie a historické remeslá z rôznych kútov Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Určite si nenechajté újsť tohtoročné Hradné hry a prídite sa zabaviť aj s celou rodinou, už 6.Augusta do Krásnohorského podhradia.

Kategórie:
Vstupná brána:
Forma:
  • festival
Žáner:
  • história
  • remeslá
  • zábava
Cieľová skupina:
  • deti predškoláci 1-6 rokov
  • školáci 6-15 rokov
  • mládež 15-18 rokov
  • dospelí
  • seniori
Príloha:
Otváracie hodiny:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Región navštívilo 7 ľudí