Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Kreatívne nápady úradovali aj v roku 2019

Ako ohúriť verejnosť a donútiť ju, aby vyšla von a spoznávala svoje blízke okolie? Túto otázku si položili aj záujemcovia o finančnú podporu z programu Terra Incognita v roku 2019 a ich odpovede boli kreatívne, funkčné a hlavne zrealizované. 

V rámci výzvy programu Terra Incognita na rok 2019 boli podporené nielen TOP podujatia, ale aj TOP lokality a nápady pre podporu kreatívneho cestovného ruchu. Zaujímavé počiny zo strany obcí, organizácií, občianskych združení, fyzických alebo právnických osôb sa počas roku 2019 zrealizovali a okorenili tak ponuku atrakcií v Košickom kraji. 

 

 

Cieľom výberu TOP lokalít Košického kraja je podporiť rozvoj a zvýšenie atraktivity turistických lokalít v širšom okolí pamiatok UNESCO. Hľadali sa miesta a objekty, ktoré vykazujú prvky originality, jedinečnosti a majú potenciál pre rozvoj územia. Z množstva prihlásených boli medzi TOP lokality nakoniec zapísané areál Gombasek, Hrad nad Vinným - miesto, kam radi prichádzate, Jasovský kláštor, turistický a cyklo chodník v Ochtinej a banský chodník v obci Žakarovce. Spoločne tieto miesta získali finančnú podporu 60-tisíc eur, ktorú využili na zlepšenie infraštruktúry a rozvoja územia, technického stavu infraštruktúry, na zabezpečenie prístupnosti pre návštevníkov, zlepšenie informačnej dostupnosti alebo celkové zviditeľnenie tejto lokality. 

 

 

Ďalšou oblasťou z programu Terra Incognita bola podpora kreatívneho cestovného ruchu. Cieľom bolo rozvíjať primárnu turistickú ponuku a poskytnúť osobný zážitok návštevníka prostredníctvom zaujímavých aktivít v regióne. Do tejto výzvy sa mohli zapojiť také projekty, ktorých zámerom bola inovácia či úprava existujúcich objektov, výstavba úplne nových objektov, ale aj tie, ktoré podporovali rozvoj remesiel, tradičnej ľudovej kultúry a kreatívneho potenciálu v regióne. Celková podpora týchto projektov mala hodnotu ďalších 60-tisíc eur. Do šestice kreatívnych záujmov sa zaradili projekty Vtáčí raj, Ružínska cesta Svetlonoškových rozprávok, Taviaca pec a banský skanzen v Gelnici, Poráč - Baníci na konci sveta, Výstavba repliky obetnej jamy v Nižnej Myšli a rekonštrukcia obrazárne a rodového múzea Forgáčovcov na hrade Slanec. 

Košický samosprávny kraj podporí aj v roku 2020 cez program Terra Incognita najlepšie podujatia a najprínosnejšie projekty rozvíjajúce cestovný ruch v regióne. Záujemcovia môžu o podporu požiadať do 30. novembra.

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.