Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Podľahnite poriadnej dávke fajnového programu!

12.-13.10.2019
Margecany

 

Aj vám sa už zbiehajú sliny na množstvo fajnôt, ktorými budú Margecany o pár dní rozvoniavať? Nielen vaše chuťové bunky sa môžu tešiť na skvelý víkend. Folklórne skupiny, ľudové tance a spevy, detský program a množstvo ďalších zaujímavých atrakcií čakajú na všetkých jedákov už 12. a 13. októbra od 10 hodiny doobeda.

Na 9. ročník Margecianskych fajnôt mieria najlepší gurmán majstri zo širokého okolia aj zahraničia, aby pripravili tie najchutnejšie špeciality podľa tradičných receptov. Celý víkend sa bude vzduchom niesť vôňa dobrôt, ale aj skvelej atmosféry, a to aj vďaka bohatému programu.

 

 

Dve veľké pódia (Veľká scéna - Košický samosprávny kraj, Malá scéna Šariš stan) sa pobijú o vašu pozornosť. Vystriedajú sa na nich folklórne hudobné aj tanečné súbory zo Slovenska, ale aj zahraničia. Podujatím vás bude sprevádzať moderátor a na konci každého dňa šéfkuchári vyhodnotia súťaže o “Najfajnejšiu kuchňu”, “Profi kuchňu” a “Citroen súťaž”.

Kroky každého by mali viesť hlavne do Gastro Stanu, za očakávanými fajnotami. Podujatie je pripravené aj na príchod malých jedákov, pre ktorých si organizátori pripravili samostatnú detskú zónu, plnú atrakcií. Malým bonusom a prekvapením bude slávnostné odhalenie Svetlonosov v Rolovej Hute. Tí najbližšie roky “prinesú” svetlo k technickej pamiatke Margecianskemu tunelu.

 

 

Už od 8. októbra sa začnú Margecany pripravovať na toto podujatie, a to rôznymi sprievodnými akciami - kvízom pre žiakov “Čo vieš o svojej obci a okolí a oslavou “Mesiaca úcty k starším. Počas celého víkendu (12.-13. 10. 2019) si môžete užiť atrakcie na Husej pláži, kam bude pravidelne premávať aj kyvadlová doprava.

Keď budú vaše bruchá už plné, nastane čas spoznávať ostatné zaujímavé miesta na podujatí a v okolí. Na výlet za technickými pamiatkami (Margeciansky tunel, Drevený most v Štefanskej Hute, https://www.youtube.com/watch?v=15XPmcYbMOw) sa môžete vybrať vyhliadkovým autobusom, ktorý odchádza o 12:00 spred Baru pod bránou. Na fajnotách objavíte aj čaro starých remesiel v “Uličke remesiel” alebo výstavu Historických fotiek. Samozrejmosťou Margecianskych fajnot bude aj možnosť, upiecť si vlastný gruľovník, o ktorý je každý rok obrovský záujem.

 

My už začíname byť poriadne hladní, a čo vy?

Vstupné na podujatie je 5 € na mieste (3 € v predpredaji cez Ticketportal). Vstup pre dôchodcov nad 63 rokov, držiteľov ŤZP a ŤZP-S je 3 €. Deti do výšky 140 cm majú voľný vstup. Obyvatelia Margecian majú po predložení občianskeho alebo iného dokladu totožnosti vstup taktiež zadarmo. Pre všetkých návštevníkov je prichystané záchytné parkovisko a autobusová kyvadlová doprava, ktorá bude priamo od parkoviska až na podujatie a späť premávať každých 30 minút.

 

Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.