Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Rodinné cyklovýlety na Tokaji sa stanú realitou pre každú rodinu

Nádherné miesta ukrýva najmenšia vinohradnícka oblasť na Slovensku - Tokaj. Nie je to len kraj bohatý na ušľachtilé vína a príbehy písané v starých tufových pivniciach. Je to miesto mnohých prekvapení, ktoré dokážu očariť nielen domácich, ale aj cudzincov. Teraz môžete krásy Tokaja spoznávať aj zo sedla bicykla, a to ho nemusíte ani vlastniť.

Občianske združenie Tokajská vínna cesta zakúpila niekoľko bicyklov, ktoré ponúka na prenájom pre návštevníkov celej oblasti. Avšak žiaden z týchto prenajímateľných bicyklov sa nenachádza vo Veľkej Tŕni. To je však už ale minulosť. Rodina Kapráľovcov sa chopila príležitosti a rozšírila svoju ponuku ubytovania “Ubytovanie na chalupe” o požičiavanie bicyklov.

3. júnová sobota bude pre tento projekt pamätná ako čas, kedy sa dvere požičovne otvorili aj oficiálne.

Vďaka programu Terra Incognita tak vznikla v obci Veľká Tŕňa prvá cyklopožičovňa, ktorej služby môže využiť ktokoľvek. Stačí si len včas rezervovať bicykel, kolobežku alebo detský príves na bicykel.

Nová cyklopožičovňa vo Veľkej Tŕni má aktuálne v ponuke 13 bicyklov - 5 dámskych, 5 pánskych a 3 detské, 2 terénne kolobežky, 2 cyklosedačky pre deti, 1 cyklovozík - príves za bicykel, 1 elektrobike a 15 cyklistických prilieb rôznej veľkosti. Okrem samotnej požičovne bola vybudovaná celoročná úschovňa týchto bicyklov na pozemku žiadateľa a dočasná úschovňa bicyklov v areáli historických tufových pivníc.

3. júnová sobota bude pre tento projekt pamätná ako deň, kedy sa dvere požičovne otvorili aj oficiálne. Predseda Košického samosprávneho kraja Rasťo Trnka spoločne s riaditeľkou Krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus Lenkou Vargovou Jurkovou a úspešnými žiadateľmi o dotáciu z programu Terra Incognita cyklopožičovňu slávnostne otvorili. Pre všetkých prítomných bolo pripravené pohostenie, ako sa na Tokaj patrí. Nechýbalo víno z domácej vinice a pre športovo naladených zas sprevádzaná cykloprechádzka k vyhliadkovej veži v Malej Tŕni.

V prípade záujmu o rezerváciu bicyklov kontaktujte Ubytovanie na chalupe vo Veľkej Tŕní na tel. čísle - 0905 837 829

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.