Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Špičkoví leteckí akrobati predviedli dych vyrážajúce kúsky

Košice

Košický letecký deň zaznamenal rekordnú účasť a na košické letisko prilákal takmer 12 tisíc ľudí z celého Košického aj Prešovského kraja. Tí mohli vidieť nielen historické exempláre, ale aj nové moderné stroje. Nabitý program návštevníkov natoľko zaujal, že ľudia svoje pohľady neustále upierali k oblohe a niektorí z lietadiel doslova nedokázali spustiť oči. Jedným z najväčších lákadiel boli vyhliadkové lety vrtuľníkom MD 500. Ten ľuďom ponúkol výnimočný pohľad na metropolu východného Slovenska, ktorú si mohli pozrieť z vtáčej perspektívy.

Hlava sa však na chvíľu zatočila aj tým, ktorí sledovali dianie na oblohe zo zeme. Svoje akrobatické umenie totiž predviedol jeden z najlepších airshow pilotov v Európe - Zoltán Veres, na akrobatickom lietadle MXS. Jeho vystúpenie spolu s ďalším svetoznámym špičkovým akrobatom – Arturom Kielakom sa stali hlavnými ťahákmi tohtoročného Košického leteckého dňa. Medzi návštevníkmi mali početné zastúpenie aj deti, ktoré lákal predovšetkým viacúčelový vrtuľník Sikorsky UH-60 Black Hawk. Všetci mali jedinečnú možnosť pozrieť si tento stroj úplne zblízka, no nechýbala ani ukážka toho ako vyzerá táto americká helikoptéra vo vzduchu.

Milovníkov historických lietadiel zaujal najmä dvojplošník Polikarpov PO 2, ktorý prevádzkuje Aeroklub Košice. Ide o veľmi vzácny stroj, keďže na svete už lieta len niekoľko funkčných exemplárov. Vyvrcholením celodenného programu bola simulovaná ukážka leteckých vzdušných súbojov nemeckých a ruských stíhačiek s pyrotechnickými efektmi v podaní pilotov z Retro Sky Team-u.

Košický letecký deň bol po prvý raz zaradený medzi TOP podujatia programu Terra Incognita. Vysoká účasť organizátorov príjemne prekvapila, no zároveň je pre nich výzvou do ďalšieho ročníka, aby program opäť vylepšili.

foto: Košický samosprávny kraj

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.