Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

TOP Lokalita: Gitarové múzeum Sobrance - Nová galéria

Sobrance

Gitarové múzeum v Sobranciach je so svojou unikátnou expozíciou jedným z mála múzeí svojho druhu na celom svete. Nachádza sa do 15 km od dvoch pamiatok UNESCO – Vihorlatský prales a dreveného chrámu Prenesenia ostatkov sv. Mikuláša v Ruskej Bystrej.

thumb.jpg

Cieľom projektu Gitarové múzeum – Nová galéria je zvýšenie atraktivity a návštevnosti múzea, dolného Zemplína a Košického kraja inovovaním, úpravou a sprístupnením nových priestorov expozície. Výstupmi projektu pre rok 2017 budú vybudovanie troch nových, vzájomne prepojených expozičných miestností, ktoré budú prezentovať množstvo dosiaľ nevystavených exponátov múzea. Zabezpečí sa vybavenie interiéru, osvetlenie scén a exponátov, interaktívne informačné prvky, multimédiá, stojany a vitríny.

4-a60525a6851bc3adaaf61f271f28d7c1052fcda0.jpg

csm_gitarovc3a920mc3bazeum20v20sobranciach20002_6b585d27d1.jpg

V krátkodobom rozvojom zámere si žiadateľ kladie za cieľ rozšíriť sprievodný program odborným výkladom a multimediálnymi ukážkami, vznik novej interaktívnej hudobnej zóny, pokračovať v organizovaní Festivalu Gitarového múzea, dokončiť exteriéry areálu (úprava a výsadba zelene, chodníky, osvetlenie), vybudovať hudobné pódium, vybudovať exteriérovú expozíciu umeleckých diel s hudobnou tematikou, dokončiť novú verziu internetovej stránky, rozšíriť počet termínov bezplatnej výučby hry na gitare pre deti, prestavať sezónnu keramickú dielňu na dielňu s celoročným využitím a osadiť umelecké vyobrazenie kovovej gitary v nadživotnej veľkosti.

V dlhodobom horizonte si žiadateľ kladie za cieľ postupne sprístupniť celú unikátnu zbierku, získať štatút múzea, vytvoriť zónu s ponukou nápojov a občerstvenia a vznik samostatnej detskej zóny. Rozšírením galérie, zvýšením počtu vystavovaných exponátov a celkovým pozdvihnutím kvalitatívnej a kultúrnej atraktívnosti Gitarového múzea dôjde k nárastu návštevnosti. Priamy dôsledkom projektu tak bude zlepšenie povedomia a šírenie dobrého mena múzea a regiónu doma a vo svete.

csm_gitarovc3a920mc3bazeum20v20sobranciach20001_c9f1c848f9.jpg

Gitarové múzeum v Sobranciach je momentálne, z dôvodu rozsiahlej rekonštrukcie, pre verejnosť uzavreté. Funguje len v obmedzenom režime. Aj po znovuotvorení však plánuje vyberať len dobrovoľné vstupné tak, ako to bolo doteraz.

 

Užitočné linky:

Gitarové múzeum

CHKO Vihorlat na UnescoNaDosah.sk

Chrám Prenesenia ostatkov sv. Mikuláša v Ruskej Bystrej na UnescoNaDosah.sk

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.