Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

TOP Lokalita: Piesková pláž na Šírave

Zemplínska Šírava, Kaluža

Projekt Piesková pláž na Šírave vznikne pri hoteli Glamour v obci Kaluža na brehu druhej najväčšej vodnej plochy na Slovensku – Zemplínskej šíravy. Lokalita patrí do dolného Zemplína. Je vzdialená do 15 km od dvoch pamiatok UNESCO – dreveného chrámu v Ruskej Bystrej a Vihorlatský prales.

Výstupom projektu v roku 2017 bude piesková pláž, ohraničená kamenným múrom s ihriskom na plážový volejbal, detským ihriskom – pieskoviskom, ležadlami a slnečníkmi. Projektom chce žiadateľ nadviazať na existenciu nového móla – zastávky vyhliadkovej plavby po Šírave, ktoré bolo podporené z výzvy grantového programu Košice Región Turizmus v roku 2016.

schema_axo_ktv.jpg

img_20170426_104450.jpg

Projekt Piesková pláž na Šírave predpokladá vytvorenie min. jedného nového pracovného miesta počas letnej turistickej sezóny pri vodnej nádrži. V krátkodobom i dlhodobom rozvojom pláne žiadateľ plánuje každý rok rozširovať pieskovú pláž smerom k Thermalparku Šírava, aby raz dosiahol peší presun medzi obomi lokalitami suchou nohou a vzájomnú výmenu návštevníkov medzi dvomi atraktivitami.

 

Okrem toho to budú ďalšie ciele: dobudovať plážový bar, predajňu plážových potrieb, prezliekarne, hygienické zariadenia – toalety, sprchy a využiť služby animátorov počas celej letnej turistickej sezóny, príp. ďalšie športoviská (basketbal, tenis, minifutbal, nohejbal, minigolf). Cieľom je tiež revitalizovať močaristý terén v blízkosti hotela a pretvoriť ho na príjemnú odpočinkovú zónu.

 

Úspešná realizácia projektu predpokladá zvýšenie počtu návštevníkov a prenocovaní na Šírave. Spotrebou doplnkových služieb zvýši priemerný výdavok návštevníka, čo sa prejaví v raste tržieb za služby. Vyššou využiteľnosťou ubytovacích kapacít sa zvýši vybratá suma dane za ubytovanie. 

jestv_stav_01_resize.jpg

Veríme, že realizáciou projektu sa nám podarí zatraktívniť lokalitu Zemplínskej šíravy a zmeniť ju na vyhľadávané cieľové miesto nielen pre domácich návštevníkov, ale pre návštevníkov z celého Slovenska i blízkeho zahraničia.

 

Užitočné linky:

Hotel Glamour

Thermalpark Šírava

Chrám prenesenia ostatkov sv. Mikuláša v Ruskej Bystrej

CHKO Vihorlat

Vihorlat na UnescoNaDosah.sk

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.