Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Tour de Tokaj ako TOP podujatie Košického kraja

12.10.2019
Tokaj

 

Objavte krásu slovenského Toskánska a nechajte sa zlákať na športový víkend plný cyklistiky a behu v nádhernom romantickom prostredí dolného Zemplína. Tour de Tokaj sú cyklisticko-bežecké preteky uprostred viničných sadov, ktoré by si žiadny športovec a milovník vína nemal nechať ujsť.

 

 

Keď sa povie Tokaj, predstavíte si nekonečné slnkom zavalené vinice, studené tufové pivnice a kvalitné slovenské víno. No aj tento rok sa vám s touto vinohradníckou oblasťou bude spájať skvelé športové podujatie! Pripravte sa teda na to, že začiatok októbra (12.10.) bude na Tokaji patriť nielen vínu, ale predovšetkým športu. Premastite reťaze, dofúkajte kolesá alebo oprášte bežecké topánky! Tour de Tokaj je pripravený na svoj ďalší ročník.

Tieto zaujímavé preteky naprieč Tokajom sú určené pre všetkých aktívnych aj rekreačných športovcov. Stačí si len zvoliť disciplínu - beh (5-10 km ) alebo cyklistiku, náročnosť a prísť do cieľa... Jednoduché! Pre účastníkov tohto podujatia budú pripravené bežecké a cyklo trate medzi obcami Malá Tŕňa, Veľká a Malá Bara, Černochov, Veľká Tŕňa a Čerhov. Súťažiť môže každý, bez ohľadu na vek či pohlavie, pretože aj pre tých najmenších budú pripravené BABY trate s dĺžkou 1 km. Nemusíte sa však báť, Tour de Tokaj nie je len o športovaní, ale aj o skvelom programe, preto začnite trénovať, dobrú kondičku bude potrebovať každý.

Či už ste cyklista alebo bežec, Tokaj vás nadchne a víno z tejto oblasti zaručene posilní. Staňte sa šampiónom a získajte aj vy zelený dres svoju tokajskú medailu!

 

 

Aktuálne vás na Tokaj odvezie každú septembrovú sobotu Tokajský cykloexpres. Ten odvezie nielen vás, ale bezplatne aj váš bicykel. Súčasťou tohto mimoriadneho vlaku sú organizované cyklopotulky po Tokaji, počas ktorých objavíte čarovné miesta tejto oblasti so sprievodcom. Tokajský cykloexpres je určený aj pre ľudí, ktorí chcú navštíviť Tokaj s cieľom degustácie miestnych vín. Známi vinohradníci vás srdečne privítajú a pohostia. Medzi jednotlivými vinicami premáva počas celého septembra od štvrtku do nedele.

Ako sa dostanete od Tokajského cykloexpresu na Tour de Tokaj? Organizátori podujatia majú pripravený mikrobus, ktorý bude na vlak čakať o 8:45 v stanici Čerhov. V prípade väčšieho počtu záujemcov o túto prepravu sa mikrobus otočí na viackrát.

 

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.