Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Úsmev je za každých okolností esenciou života

Okrem výrobkov remeselníkov z Košického regiónu si môže každý návštevník Regionálneho informačného bodu v metropole východného Slovenska kúpiť aj výrobky s jednou zvláštnou pečaťou.

A tá dodáva obyčajnému predmetu nebývalý rozmer, tak pre kupujúceho, ako aj pre toho, kto ho vyrobil. Každý jeden výrobok človeka s telesným či mentálnym postihnutím je niečím, čo má nevyčísliteľnú hodnotu. Je však súčasťou ergoterapie, teda terapie, pri ktorej aj znevýhodnený človek môže objavovať svoje možnosti a tvoriť. Tvoriť niečo, čo urobí inému urobí radosť.

V Košickom regióne pôsobí združenie Usmej sa na mňa, ktoré tvoria rodičia, učitelia a lekári výnimočných detí. Ich výnimočnosť spočíva v tom, že pre svoje postihnutie musia obvykle vynaložiť väčšie úsilie ako ich zdraví rovesníci. Občianske združenie sa snaží o integráciu sluchovo, zrakovo, mentálne, ale aj fyzicky postihnutých detí a mládeže. Základným poslaním je ochrana záujmov takto postihnutých osôb, organizácia rôznych podujatí a

aktivít a zlepšovanie postavenia týchto ľudí v spoločnosti, ktorej sú súčasťou. Ak si pamätáte na rapujúce dvojičky, Heňa a Nora (NH6) v televíznej talentovej súťaži, tak vedzte, že aj oni boli súčasťou občianskeho združenia Usmej sa na mňa.

 

A aj Dávid Boček, ktorý zas exceluje v plávaní a lyžovaní. Nenápadne nápadný bol tiež nadrozmerný obraz na tému „Ja a moje mesto“, ktorý zdobil fasádu košického magistrátu. Namaľoval ho, vtedy 12-ročný, Daniel Varhol zo Špeciálnej ZŠ pre deti s mentálnym hendikepom...

Ako hovorí združenie Usmej sa na mňa, ak chcete objaviť úsmev na tvári výnimočných, usmejte sa na nich!

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.