Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Vtáči raj

PODPORA KRATÍVNEHO CESTOVNÉHO RUCHU

Vtáčí raj ašpiruje na najkrajšie pozorovanie vtáctva na Slovensku

Nadácia záchrany a obnovy Senianskeho kaštieľa sa od roku 2011 stará o historický objekt kaštieľa, vylepšuje jeho okolie v Sennom, ktoré je vstupnou bránou do chráneného vtáčieho územia - Vtáčí raj. Schválený projekt z programu TERRA INCOGNITA sa týka – vybudovania zázemia pre návštevníkov vtáčieho raja, zveľadenia priestoru záhrady na relax a prípravy miesta pre vidiecky turizmus v každom ročnom období. Kaštieľ sa v súčasnosti stále rekonštruuje, nie je ešte pripravený na poskytovanie služieb. Návštevník obce Senné sa nemá zatiaľ kde občerstviť, oddýchnuť si, alebo sa dlhšie zdržať, čo je hlavne pre zahraničných návštevníkov často nepochopiteľné To je súčasná situácia, ktorú treba zlepšiť a preto bol projekt „ Vtáči raj“ komisiou aj podporený.

Birdwatching – pozorovanie vtáctva je vo svete tretie najdôležitejšie odvetvie turizmu po letných a zimných dovolenkách, ktoré možno pestovať celoročne. Tento potenciál naplno spĺňa práve Vtáčí raj, inak je tento druh turizmu na Slovensku ešte málo využívaný. Nadácia preto prišla s nápadom vybudovania výhľadne, ktorá zatraktívni pozorovanie vtáctva počas celého roka. Drevenú plošinu umiestnia na okraji záhrady a Vtáčieho raja a bude určená pre deti, ale aj bežného turistu.

Pri kaštieli vznikne aj nová oddychová zóna s otvoreným ohniskom na tradičné opekanie rýb, altánok so sedením vybavený záhradným nábytkom, detským kútikom s pieskoviskom a hojdacími sieťami na relax, prírodná sprcha a lavičky do záhrady. Počas studených dní bude návštevníkom k dispozícii ruská sauna s vykurovaním na drevo osadená v exteriéri spolu s kúpacou kaďou na ľadovú vodu, alebo s možnosťou ohrevu vody. Relaxačná časť bude tiež poskytovať potešenie záhradnými úpravami i kvetinovou výzdobou. Práve tieto úpravy parku, jazierka môžu obohatiť terajšie soft aktivity o prechádzky v prírode, relax vo včelíne, muzikoterapia a liečenie spevom vtáctva. V zime návštevníci ocenia možnosť saunovania, otužovania. Turistická destinácia je vhodná aj na rôzne pohybové aktivity – bicyklovanie, člnkovanie, či letné táborenie.

V neposlednom rade tu vybudujú toľko žiadúce hygienické zázemie, pozostávajúce zo separačného vonkajšieho wc s ekologickým riešením biozložky. Celý investičný zámer chcú ukončiť do konca októbra 2019.

Žiadateľ: Nadácia záchrany a obnovy Senianského kaštieľa

Dotácia: 13 000€

Príloha:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <iframe> <p>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Región navštívilo 0 ľudí