Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Zemplín Veterán Ralley 2020

10.09.2020 - 13.09.2020
Michalovce - Námestie osloboditeľov, Zemplínska šírava, Morské oko, mesto Sobrance, ukrajina - mesto Užhorod

Zemplín Veterán Club Michalovce (žiadateľ) datuje svoj vznik v roku 2010 a odvtedy sa rodina Zemplín Veterán Club rozrastá. V rámci klubu sa snažia vlastnými silami renovovať autá a aj preto majú z každého “nového prírastku” veľkú radosť. Ich cieľom je, aby širokej verejnosti predstavili históriu aj prostredníctvom krásnych motoristických skvostov. 

 

Zemplín Veterán Club Michalovce, o. z. Pripravuje podujatie Zemplín Veterán Rallye, ktoré je známe medzi účastníkmi a návštevníkmi hlavne tým, že predstavuje historické aj prírodné skvosty destinácie Zemplín už po siedmykrát. Podujatie Zemplín Veterán Rallye je inšpirujúce z hľadiska historických unikátov. Návštevníci sa môžu dozvedieť veľa noviniek a zaujímavostí o historických vozidlách. O krajinách, kde tieto veterány vyrábali. Ale načerpajú aj veľa poznatkov z regionálnych dejín. Počas podujatia bude zabezpečený program, určený všetkým vekovým kategóriám. Každý ročník má určenú inú trasu, na ktorej účastníci spoznávajú krásy Košického samosprávneho kraja. 

 

O podujatí a jeho histórii: 

Zemplín Veterán Rallye píše už svoju 15 ročnú históriu. Posledných 7 ročníkov organizuje Zemplín Veterán Club Michalovce, o. z. a spoločne s krajskou organizáciou cestovného ruchu Košice Región Turizmus posunuli na podujatie s medzinárodnou účasťou. Počas poslednýchštyroch ročníkov sa značne rozšírila nielen účastnícka základňa, ale hlavne návštevnícka zóna. 

Za posledné ročníky ponúkli všetkým účastníkom a návštevníkom bohatý program, predstavili región a lokalitu tak, že bola atraktívna pre účastníkov, či už to bola hudobná skupina, alebo kulinárske špeciality, či tradičné remeslá daného územia.

 

Zámery a ciele podujatia:

Cieľom Zemplín Veterán Club je predstavenie histórie prostredníctvom krásnych motoristických skvostov. Snahou je organizovať veteranisticke podujatie, ktoré budú medzi ľuďmi obľúbené z viacerých dôvodov: Jedným z nich je túžba spoznať minulosť cez konkrétne osoby a ich “historické tátoše”. Podujatie je každý rok situované v inej lokalite a s inými partnermi, preto zvyšuje konkurencieschopnosť jednotlivých lokalít a hlavne zvyšujú počet návštevníkov/turistov v danej lokalite, čím určite prispievajú k skvalitneniu ponúk cestovného ruchu. Podujatie je obohatené o kultúrny program a sprievodné aktivity, ktoré dopĺňajú požiadavky návštevníkov aj účastníkov podujatia. 

 

Cieľová skupina: 

Aktivity podujatia sú zamerané na viacero cieľových skupín. V prvom rade sa chce organizátor zamerať na návštevníkov/turistov, pre ktorých je toto podujatie získavaním nových zážitkov zo sveta veteránov, atrakciou, ktorá im poskytuje informácie nielen o nádherných skvostoch, ale majú možnosť spoznať aj kultúrne dedičstvo daného miesta.

Cieľovou skupinou, ktorá je podujatím taktiež intenzívnejšie oslovená, sú žiaci a študenti, pre ktorých pripravujú sprievodné aktivity, ktoré majú zábavný edukatívny charakter. Pre rodiny s deťmi bude počas podujatia pripravená aj oddychová zóna, kde sa o sprievodné aktivity postarajú organizácie, ktoré zabezpečujú atraktivity pre deti. 

 

Návštevnosť: 

Návštevnosť vzrástla oproti roku 2016, kedy podujatie navštívilo cca 5000 návštevníkov, tak v roku 2019 to bolo už cca 25 000 návštevníkov. 

Nakoľko podujatie nadobudlo medzinárodný charakter, organizátori predpokladajú aj zvýšenú dennú návštevnosť od 5 000 do 15 000 návštevníkov.

 

Nadregionálny charakter podujatia: 

Každý ročník sa podujatia snažia zamerať na iný región a ponúknuť nielen návštevníkom, ale aj účastníkom podujatia spoznávať krásne prírodné aj historické lokality Košického samosprávneho kraja a predstaviť vždy nejakú „novinku“. Novinkou posledného ročníka 2019 bolo absolvovanie etapy „Za hranicami Schengenu“, kde ponúkli všetkým účastníkom Zemplín Veterán Rallye 2019 spoznať prekrásne ukrajinské prihraničné mesto. Podujatie Zemplín Veterán Rallye v roku 2019 po prvýkrát prekročilo hranice Slovenska a navštívilo ukrajinské mesto Užhorod. Mesto, ktoré je známe svojou bohatou históriou. Predstavili sme účastníkom, ktorí k nám prišli nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia aj časť našej histórie, ktorá bola úzko prepojená práve s touto časťou Ukrajiny. Pretože Zemplín Veterán Rallye 2019 po prvýkrát prekročil hranice Slovenska s veľkým úspechom, organizátori sa rozhodli, že jubilejný 15. ročník rozšíria na 4-dňové podujatie a jeden deň budú prezentovať Košický samosprávny kraj na Ukrajine. Spolupráca s Veteranistickým klubom Ľvov priniesla výsledok a veteranisti z tohto klubu prijali pozvanie Zemplín Veterán Clubu a prídu počas podujatia na Zemplín Veterán Rallye 2020 na Slovensko.

Žiadateľ: Zemplín Veterán Club Michalovce, o. z. 

Celkové oprávnené výdavky:  51 500 €

Výška podpory: 8 000 €

Kategórie:
Vstupná brána:
Forma:
 • festival
 • súťaž
 • výstava
Žáner:
 • tradície
 • história
 • pamiatky
 • šport
 • zábava
Cieľová skupina:
 • školáci 6-15 rokov
 • mládež 15-18 rokov
 • dospelí
 • seniori
 • odborná verejnosť
Príloha:
Otváracie hodiny:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Región navštívilo 0 ľudí