Pridaj zaujímavosť

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/svinica-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/raj-1.jpg

Vitajte na stránkach Terra Incognita

https://terraincognita.sk/sites/terra/files/hodkovce-1_0.jpg

Zvezte sa k oblakom na Košickom leteckom dni

8.9. 2018, 9:30
Letisko Košice

21. storočie si bez lietadiel zrejme nedokážeme ani predstaviť. Leteckú dopravu využívajú ľudia po celom svete najmä preto, že je najrýchlejšia a človek sa môže pohodlne dostať z jedného kontinentu na druhý len za niekoľko hodín. Kedysi však bolo všetko inak. Ľuďom sa podarilo vymyslieť fungujúci spôsob ako vzlietnuť do vzduchu až v 17. storočí, kedy sa na oblohe objavili prvé balóny. Prvé lietadlá sa ľuďom podarilo skonštruovať podstatne neskôr a trvalo desiatky rokov kým s nimi dokázali bezpečne vzlietnuť. Historicky najväčší vývoj zažili lietadlá v 20. storočí. Tieto časy si môžete už čoskoro pripomenúť aj vy na Košickom leteckom dni, kde budete môcť obdivovať historické aj moderné stroje, ktoré lietajú dodnes.

Na košickom letisku uvidíte Jak-3, Jak-52, Z-37 Agro, R-44, MD 500, Viper SD4, Skyper GT9, či sovietsky dvojplošník Polikarpov PO-2 z košického Múzea letectva. O váš vizuálny zážitok sa postarajú parašutisti, Letka Ministerstva vnútra, či Vzdušné sily SR. Do Košíc zavítajú aj dvaja majstri leteckej akrobacie, Zoltán Veres z Maďarska a Artur Kielak z Poľska. Na oblohe vám predvedú také kúsky, vďaka ktorým pocítite adrenalín aj keď budete stáť nohami pevne na zemi.

 

Pre návštevníkov sú pripravené aj lety vrtuľníkom a pripútaným balónom. Chýbať nebude ani sprievodný program v Aeroklube Košice a v Múzeu letectva, medzi ktorými bude premávať kyvadlová doprava. Podujatie je určené pre všetky vekové kategórie, a preto so sebou neváhajte zobrať aj deti. Tešiť sa môžu na bábkové predstavenie, workshopy, súťaže a vystúpenia detských tanečníkov a folkloristov. Starších určite zaujme výstava leteckých modelov a historických vozidiel.

 

Celodennú vstupenku na Košický letecký deň si môžu dospelí návštevníci kúpiť za tri eurá. Deti do 140cm, dôchodcovia a ŤZP majú vstup zadarmo. V cene lístka je zahrnuté aj parkovanie na záchytných parkoviskách.

Príloha:
Galéria:

Pridať nový komentár

Pridať nový komentár

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.